Otomotiv Sektörü Neden Alüminyumu Tercih Ediyor?

Alüminyum en hızlı büyüyen otomotiv malzemesidir. Hafif, güçlü, sınırsız geri dönüştürülebilir ve çok daha fazlası olan alüminyum, araçları daha verimli, daha iyi performans gösteren, daha güvenli ve daha sürdürülebilir hale getirmeye yardımcı olur.

Hafiflik

Alüminyum çözümler çelikten %40 daha hafiftir. Daha hafif otomobiller bir depoyla veya şarjla daha uzun menzil kat edebilir, daha çabuk hızlanır ve durur ve daha iyi yol tutuşu sağlar. Emisyonu düşürmeye yardımcı olur.

Yüksek Güç

Alüminyumun gücü, alaşımlarının bileşimi değiştirilerek farklı uygulamalara uyarlanabilir. Bazı alaşımlar çelik kadar güçlüdür.

Tekrar ve Tekrar Geri Dönüştürülebilir

Alüminyum, kalite veya performansta herhangi bir bozulma olmadan sonsuz kez geri dönüştürülebilir. Geri dönüşüm, birincil metal üretme enerjisinin ~%5’ini kullanır ve karbon emisyonlarını %95’e kadar azaltır

Şekillendirilebilirlik

Mükemmel şekillendirilebilirlik, alüminyumun yan duvar panelleri karmaşık parçalara preslenmesine veya sayısız şekil ve boyutta ekstrüzyona tabi tutulmasına olanak tanır.

Enerji Emicilik

Alüminyum bir kaza anında çeliğin çarpma enerjisinin iki katını emer ve ciddi yaralanmaları en aza indirmek için enerjiyi araçta bulunanlardan uzağa yönlendirmek için bir akordeon gibi katlanır.

Korozyona Dayanıklılık

Alüminyum doğal olarak yüzeyinde koruyucu bir oksit kaplama oluşturarak zamanla paslanan çeliğin aksine onu dayanıklılık ve uzun ömür için çok uygun hale getirir.

Yüzey Kalitesi

Alüminyum, kapı ve davlumbaz gibi dış uygulamalarda kullanılan sofistike tasarımların ve keskin çizgilerin yanı sıra mat, parlak veya yapısal farklılıklara sahip dekoratif yüzeyler sağlar.

Termal Olarak İletken

Alüminyum, ağırlığa bağlı olarak çelikten 10 kat daha fazla ısı iletir; bu da onu, EV pillerinin daha fazla sürüş menzili ve daha uzun pil ömrü sağlamak için optimum sıcaklık aralığını korumalarına yardımcı olmak için ideal hale getirir.

Sektörün Öncüsü,
Yenilikçi Çözüm Ortağınız

© 2022 Asen Alüminyum | Designed by Mono Penta Creative